Na světových FX trzích panuje rizikově averzní nálada projevující se v oslabování rizikových měn. Euro mírně oslabuje proti dolaru. Risk-off nálada citelně oslabuje měny regionu střední a východní Evropy. Koruna poblíž hranice 26,90 za euro. Rizika nakloněna k dalšímu oslabování.

RoklenFx: Dolar startuje týden ziskem. Aktuálně 1,094 EURUSD

Nový obchodní týden zahájila americká měna ziskem. Vůči euru jsme se dostali k 1,094 EURUSD, ve dvojici s korunou pak na 24,69 USDCZK. Eurokoruna se obchoduje kolem 27,024 EURCZK.

Dnešní den se odehrál především ve znamení evropských a amerických dat. Ze starého kontinentu jsme se dočkali ukazatele HDP. Ten za třetí kvartál vykázal mezičtvrtletní růst +0,3 %, meziročně pak o +0,4 %. Následoval předběžný odhad harmonizované inflace, který v říjnu skončil meziročně na +0,5 %.

Z USA je možné zmínit jádrový index výdajů na osobní spotřebu, který vykázal +0,1 %. Osobní příjmy a výdaje skončily v prvním případě na +0,3 %, ve druhém na +0,5 %. Výčet uzavírá Chicago index nákupních manažerů, který spadl z 54 bodů na 50,6.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter