RoklenFx: Dolar u 9měsíčních maxim. Vůči euru 1,086 EURUSD

Úterý se neslo ve znamení dolarového zvratu. Americké měně se v první polovině dne nedařilo, a to především vinou dobrých německých dat. Kolem poledne se však tento sentiment zvrátil, což dostalo eurodolar až k 1,086 EURUSD. Dolarkoruna se obchoduje na 24,86 USDCZK, eurokoruna pak na 27,02 EURCZK.

Domácí data nepřišla žádná. Z Německa jsme se dočkali indexu Ifo podnikatelské nálady za říjen, který překvapil lepším než očekáváným výsledkem na 110,5 bodech. V USA pak byla zveřejněna říjnová spotřebitelská důvěra. Ta skončila o něco hůře, a to na 98,6 bodech při predikci na 101.

Dolar tak i nadále profituje především z víry ohledně divergence evropské a americké měnové politiky. Víru v to, že Fed ještě letos zvýší své hlavní úrokové sazby, přiživil například šéf chicagské pobočky centrální banky Charles Evans. Podle něj se ode dneška až do konce roku 2017 dají očekávat celkem tři úroková navýšení, a to pokud se i nadále udrží zlepšující se očekávání ohledně inflace a stavu amerického trhu práce.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter