Procyklické měny jsou v zisku, velmi mírný zisk vykazuje i euro proti dolaru obchodující se nad 1,1870 EURUSD. Koruna v ranních hodinách testuje hranici 25,50 za euro, zatímco forint a zlotý velmi mírně posilují.

RoklenFx: Dolar v křeči. Nevýrobní sektor ho vyslal nad 1,122 EURUSD

Úterý se neslo ve znamení zklamání. Jak česká, tak i americká data skončila horší než očekávání. V návaznosti na to dolar prudce oslabil až nad 1,122 EURUSD. Dolarkoruna se propadla na 24,06 USDCZK. Eurokoruna se i přes horší čísla udržela kolem 27,02 EURCZK.

Z domácí ekonomiky byl zveřejněn výsledek červencového průmyslu, který se propadl o -14,1 %. Hlavním viníkem tohoto poklesu bylo rozležení státních svátků, stejně tak celozávodní dovolené v rámci obou prázdninových měsíců. Jako další byl reportován výkon stavebnictví, které se rovněž propadlo, a to o -16,3 %. Výčet uzavírá výsledek zahraničního obchodu. Ten za červenec vykázal schodek 1,5 miliardy korun.

V rámci zahraničí se klíčovým ukázal americký index ISM nevýrobního sektoru. Ukazatel za srpen dosáhl výsledku 51,4 bodu oproti predikci na 55 bodech. Z Evropy jsme se pak dočkali HDP eurozóny, které za druhý kvartál vykázalo mezičtvrtletně +0,3 a meziročně +1,6 %.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter