Evropské výnosy klesají, americké rostou. Dolar se obchoduje v mírné ztrátě nad 1,0840 za euro. Koruna obrátila do lehkého zisku pod 25,35 za euro.

RoklenFx: Dolar v zajetí protichůdných dat

Pokračující okurková sezona na koruně proti euru měla za následek mizivou kolísavost a kurz se dnes téměř nepohnul od 27,035 EURCZK. Silná ranní data z maloobchodu obchodníkům na trhu nedodala odvahu otestovat alespoň nová maxima a trh je přešel bez povšimnutí. Pravda ovšem je, že tak silný vývoj v ekonomice dává nulový důvod pro oslabení koruny a ČNB přidělává další vrásku, jak ze současného zakotvení se ctí odejít.

První indicie z amerického trhu práce. Dolar (chvíli) nad 1,09

Aktivita v americkém sektoru služeb stoupla na maximum za 10 let

Vývoj na dolaru byl o něco živější a americká po sobě jdoucí data zvýšila denní kolísavost. První ze sady makroekonomických čísel a to tvorba pracovních míst v soukromém sektoru přinesla zklamání a dolar reagoval oslabením z maxim po včerejším vyjádření jednoho z guvernérů Fedu. Silná data ze zpracovatelského průmyslu o dvě hodiny později navrátila ospravedlnění pro dolarové býky a dolar posílil na hodnoty z rána.

Koruna se tak po mírném posílení během dne na 24,77 za dolar ke konci dne opět navrátila k slabším hodnotám z ranních hodnot a končí poblíž 24,88 USDCZK

Newsletter