Dolar zpevnil pro 1,0850 za euro. Evropské výnosy rostu, americké klesají. Koruna se obchoduje v pásmu 25,30-25,35 za euro.

RoklenFx: Dolar výrazně slábne. Vůči euru atak 1,130 EURUSD

Dolar má za sebou den výrazného oslabení. Na páru s eurem dokonce atakoval 1,130 EURUSD. Aktuálně je již níže, a to na 1,126 dolaru za euro. Ve dvojici s korunou pak došlo na prolomení hranice 24,00 USDCZK, momentální hodnota činí 23,99 USDCZK. Eurokoruna byla mnohem klidnější, což odpovídá stálé úrovni kolem 27,022 EURCZK.

Z českých dat jsme se dnes dočkali prvního odhadu HDP za druhé čtvrtletí. Zveřejněná čísla předčila očekávání, když mezikvartální růst vykázal +0,9 %, meziroční pak +2,5 %. Jako další byl reportován červencový index cen výrobců. V tomto případě byla pozorována meziměsíční stagnace, meziročně se ukazatel propadl o -4 %.

V rámci zahraničí je možné zmínit německý ZEW index, který z hlediska ekonomického sentimentu skončil na 4,6 bodech. Aktuální situace pak byla tím samým ukazatelem ohodnocena 57,6 body při predikci na 50,2.

V červenci opět klesly ceny ropných produktů

Z USA přišel červencový index cen spotřebitelů, který meziměsíčně stagnoval, meziročně pak zpomalil na 0,8 %. Jako další byla reportována americká průmyslová produkce. Ta během minulého měsíce mírně zrychlila na +0,7 %.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter