RoklenFx: Dolar začíná těkat před klíčovým srazem Fedu

Koruna se dnes pohybovala v úzkém pásmu se středem kolem 27,035 EURCZK. S kurzem dnes mnoho nezmohla ani data o průmyslové výrobě či informace o růstu českého stavebnictví. Průmyslová výroba v Česku v červenci zpomalila meziroční růst na 4,6 % z červnového tempa (po revizi) 8,7 %. Růst průmyslu nadále táhla výroba aut. Naopak růst českého stavebnictví v první polovině letních prázdnin zrychlil. Stavební produkce v červenci meziročně stoupla o 12,3 % po červnovém revidovaném růstu o 8,8 %. 

Český průmysl zpomalil růst, ubylo domácích zakázek

Stavebnictví roste „jako z vody“. Ale jenom díky vládě

I přes svátek v USA nebyl eurodolar tak klidný, jak by se dalo očekávat. Dolar od ranních hodnot 1,1130 EURUSD oslabil až k 1,1178, aby poté část svých ztrát umazal a v podvečer se poslušně vrátil k 1,1170, kde se nyní obchoduje.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Euru moc neublížil index důvěry investorů (Sentix) v ekonomiku eurozóny, jenž v září klesl na 13,6 bodu ze srpnových 18,4 bodu. Zářijový údaj je nejnižší od února a zaostal za očekáváním analytiků, kteří čekali mírnější snížení indexu na 16,1 bodu. Zítra je již v USA běžný pracovní den. Postupně očekáváme zvýšenou volatilitu s tím, jak se bude blížit zasedání Fedu.

Newsletter