RoklenFx: Dolar zpevnil. Další vývoj určí Béžová kniha

Koruna zahajuje středu na 27,02 EURCZK. Ve dvojici s dolarem se nachází na 24,59 USDCZK.

Během včerejška byl zveřejněn proslov viceguvernéra ČNB Mojmíra Hampla. Ten na setkání lídrů českého exportu uvedl, že politika banky je transparentní, jelikož mluví o nejpravděpodobnější době ukončení kurzového závazku. Na otázku ohledně přesného termínu však odpověděl, že ho neví a ani nemůže vědět, protože záleží na budoucím vývoji.

Dnes nebudou zveřejněna žádná domácí data. Eurokoruna by se měla držet v rozmezí 27,02 až 27,035 EURCZK. Dolarkorunu vidíme od 24,54 až 24,65 USDCZK.

Dolar během včerejška zvrátil předchozí ztráty. Aktuálně se obchoduje na 1,098 EURUSD.

Ze zahraničí jsme se v úterý dočkali americké inflace měřené indexem cen spotřebitelů. Ten za září vykázal meziroční zvýšení o 1,5 %, což je nejvíce za téměř dva roky. Meziměsíční výsledek pak zrychlil z 0,2 % na 0,3 %.

Hlavní dění se bude dnes odehrávat ve Spojených státech. Jako první bude zveřejněna týdenní změna žádostí o hypotéku. Poté bude reportována meziměsíční změna nově zahájených staveb domů, kde se čeká +2,9 %. Ve večerních hodinách bude klíčové zveřejnění Béžové knihy Fedu, ve které banka zhodnotí vývoj všech 12 distriktů americké ekonomiky.

Eurodolar by se měl pohybovat od 1,092 až 1,104 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter