RoklenFx: Dolar ztratil sílu. Nakopnou ho dnešní data?

Čtvrtek zahajuje koruna na páru s eurem kolem hranice 27,021 EURCZK. Dolarkoruna se obchoduje na 24,17 USDCZK.

Ve středu proběhlo oficiální jmenování nového guvernéra ČNB, kterým se stal Jiří Rusnok. Ten posléze novinářům sdělil, že v současnosti není doba na to, aby Česká národní banka zpřísnila měnovou politiku, tedy například ukončila režim devizových intervencí. Ekonomiky prý funguje dobře, proto není potřeba cokoliv měnit.

Dne nás žádná data z české ekonomiky nečekají. Eurokoruna by se mohla pohybovat od 27,02 až 27,04 EURCZK. Dolarkoruna by se mohla držet od 24,10 až po 24,23 USDCZK.

Eurodolar se stále pohybuje kolem úrovně 1,117 EURUSD.

Co se týče dění v zahraničí, během včerejška jsme se dočkali německého indexu Ifo, který v květnu vykázal celkové zlepšení. Z hlediska podnikatelského klimatu byla reportována čísla na 107,7 bodech, v aktuálním vyjádření 114,2 b., očekáváním budoucího vývoje patřilo 106,8 bodů.

Dnes nás čeká záplava amerických dat. Jako první přijdou dubnové objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, kde se čeká +0,4 %, mimo dopravních prostředků pak +0,3 %. Následovat bude týdenní změna žádostí podporu v nezaměstnanosti, kde predikce pracuje s +275 tisíci. Výčet pak uzavírají probíhající prodeje domů. Ty by v meziměsíčním vyjádření měly skončit na +0,7 %, v meziročním pak na +0,2 %.

Eurodolar by se mohl pohybovat v pásmu 1,112 až 1,119 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter