Euro proti dolaru oslabuje k hranici 1,2100 EURUSD. Měny regionu drží ztráty, koruna se obchoduje kolem 25,45 za euro. Podle člena bankovní rady ČNB Dědka by bylo rozumnější počkat se zvýšení sazeb, až budeme mít jasnější obrázek o ekonomice a inflaci.

RoklenFx: Dolarem zahoupala slabá data, zisk ale drží

Pokračující klid na české koruně proti euru dává obchodníkům šanci na ucelení myšlenek pro pohyb v podzimních měsících. Koruna celý den nezaznamenala pohyb od úrovně 27,02 EURCZK a trpí nadále mizivou kolísavostí. Zítřejší data o vývoji cen v průmyslu můžou napovědět další vývoj, přičemž další slabší inflační číslo v řadě by opět vzalo vítr z plachet snahám o prolomení úrovně zakotvení koruny k euru na 27,00.

Dolar se těšil přílivu nových peněz a po propadu v minulém týdnu dnes od rána nabíral sílu. Od pátečního minima tak dopoledne posílil o 1 % a testoval 1,1063 EURUSD. Šokující číslo ze zpracovatelského průmyslu v podobě indexu Empire, které bylo o mnohem slabší než očekávání, vzalo dolaru sílu a po zveřejnění dat se krátkodobě opět propadl nad 1,110.

Americká měna se nyní nachází v situaci, kdy slabá data z ekonomiky dolar oslabují s tím, jak se vzdaluje šance na zvýšení sazeb v září. Koncem dne se situace zklidnila a dolar mírně posiluje k 1,108 EURUSD

Newsletter