RoklenFX: Dolarová raketa má odstartováno

Včerejší den odstartoval novou éru, byť jen o málo, vyšších sazeb. Predikce se potvrdily, jelikož tento krok dal zelenou dolarové raketě, která během dne pokořila ostatní světové měny.

Eurodolar si připsal bezmála 0,9% zisky a dostal se tak až na úroveň 1,080 EURUSD. Datově byl dnešní den poměrně chudý. V rámci Spojených států byl zveřejněn nejprve výhledový indexu Fedu ve Filadelfii, který se za prosinec propadl na -5,9 bodů po předchozím růstu na 1,9 bodů. Poté následovala týdenní změna žádostí o podporu v nezaměstnanosti, které skončily na 2238 tisících, přičemž očekáváno bylo 2220 tisíc. Výčet pak uzavírá běžný účet za třetí kvartál. Ten skončil v deficitu -124,9 miliardy dolarů, očekáváno bylo -118,9 miliardy.

V Evropě pak byl reportován index IFO podnikatelské nálady. Ten skončil lehce pod očekávání na 108,7 bodech. Predikce sázela na výsledek o velikosti 109 bodů.

V rámci České republiky se nekonala žádná větší akce. Eurokoruna se drží na úrovni 27,03 EURCZK. V případě dolarkoruny se potvrdila síla americké měny, která dopomohla páru až na nad úroveň 25,00 USDCZK.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter