Tlaky na slabší dolar přetrvávají. Euro profitovalo z rostoucích výnosů, které podpořila zpráva o dodatečné dodávce vakcíny Pfizer, vliv měly i výhledy bank Goldman Sachs a City sázející na vyšší evropské tržní sazby. České výnosy v závěru minulého týdne klesly, včera část poklesu smazaly. Koruna se drží nad hranicí 25,90 za euro.

RoklenFx: Dolarová rally přerušena. CZK čeká na běžný účet

Koruna zahajuje pátek kolem 27,022 EURCZK. Ve dvojici s dolarem pak na 24,50 USDCZK.

Dnes bude zveřejněn výsledek bilance běžného účtu. Predikce za srpen pracuje s deficitem o velikosti -3 mld. korun. Eurokoruna by se měla stále držet od 27,02 až 27,035 EURZCK. Dolarkoruna pak od 24,45 až 24,55 USDCZK.

Dolar během čtvrtka krátce zpevnil pod hranici 1,100 EURUSD. Aktuálně se již nachází na 1,102 za euro.

Během včerejška jsme se dočkali týdenní změny nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA, která skončila na 246 tisících. Jako další byly reportovány ceny dováženého zboží. Ty v září vykázaly +0,1 %.

Páteční odpoledne bude patřit zářijovým maloobchodním tržbám, které by měly skončit růstem o 0,3 %. Souběžně s nimi bude reportován index cen výrobců. Predikce v tomto případě pracuje meziměsíčně s 0,2 %, meziročně pak s 0,6 %. Výčet amerických dat uzavře index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity, kde se čeká 92 bodů.

Eurodolar by se tak měl pohybovat od 1,095 až 1,110 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter