Nad očekávání lepší výsledek německého ZEW indexu podpořil euru, které posiluje nad 1,2160 EURUSUD. Posilující euro proti dolaru podpořilo korunu. Kurz zpevnil pod hranici 25,60 za euro.

RoklenFx: Dolarový pohřeb? Vinou dat ztrácí vůči koruně i euru

Během úterý jsme byli svědky pokračování scénáře oslabování dolaru. Americká měna se na páru s korunou propadla pod hranici 23,80 USDCZK. Aktuálně se pár obchoduje na 23,73 koruny za dolar. V případě eurodolaru jsme se pak přehoupli na 1,138 EURUSD. Eurokoruna se i nadále drží na spodní hranici intervenčního pásmu 27,02 až 27,025 EURCZK.

Z české ekonomiky nepřišla žádná data. V rámci eurozóny jsme se dočkali únorového výsledku běžného účtu platební bilance, který skončil na nižším přebytku o velikosti 19 miliard euro oproti předchozím 27,5 miliardám.

Z Německa byl reportován ZEW index ekonomického sentimentu. Ten v dubnu skončil výrazně lepší, a to na 11,2 bodech. Původní očekávání bylo nastaveno na „pouhých“ 8 bodů. Verze indexu hodnotící současnou situaci německé ekonomiky se však propadla na 47,7 bodů, přičemž predikce pracovala s 50,8 body.

Německo: ZEW index ek. sentimentu v březnu roste na 11,2 b., oček. 8 b.

Ze Spojených států byla reportována data ohledně stavebnictví. Březnová statistika nově zahájených staveb domů skončila propadem o -8,8 %. Stavební povolenky za tu samou dobu pak meziměsíčně klesly -7,7 %.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter