RoklenFx: Dolarový pokus o zvrat, koruna na chvíli ve starých kolejích

(AKTUALIZOVÁNO) Česká koruna se na chvíli vrátila zpět do zažitých kolejí. Po oslabení z předchozích dní se eurokoruna opět dostala k horní hranici pásma 27,02 až 27,03 EURCZK. V ranních hodinách se pár pohyboval na 27,035 EURCZK, poté však česká měna prudce oslabila až k 27,085 koruny za euro. V případě dolaru jsme byli svědky jeho posílení vůči koruně, a to až k 24,17 USDCZK. Dnes dvojice část včerejšího zisku smazala a pohybovala se na 23,94 koruny za dolar.

Co se týče českých dat, byl včerejšek a bude i dnešek naprosto chudý, Rozmezí pro eurokorunu by se mělo pohybovat od 27,025 až po 27,08 EURCZK. Na páru s dolarem pak od 23,81 až po 24,05 USDCZK.

V rámci zahraničních trhů jsme pozorovali posílení americké měny až pod hranici 1,120 EURUSD. Ve večerních hodinách však dolar svou sílu opět ztratil. Dnes pár zahajuje na 1,128 dolaru za euro.

Dočasné zpevnění dolaru přišlo v návaznosti na vystoupení guvernérky Federálního rezervního systému Janet Yellenové, která před výborem pro finanční služby Sněmovny reprezentantů odpověděla na otázky ohledně stavu americké ekonomiky a prováděné politiky centrální banky.

Yellenová ve své pololetní zprávě o měnové politice určené pro Kongres uvedla, že vývoj ekonomiky ospravedlňuje pouze pozvolný růst úrokových sazeb a že aktuální růst mezd a platů by měl podpořit příjmy a výdaje domácností. Během svého proslovu pak naznačila, že stále existuje možnost březnového zvýšení úrokových sazeb.

Dnes nás ze zahraničních dat čeká pouze týdenní změna nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA, kde se čeká nárůst o 2250 tisíc. Rozmezí pro eurodolar by se mělo držet od 1,121 až po 1,137 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter