RoklenFx: Dozvuky ECB. Eurodolar na 1,090 EURUSD

Koruna se beze změny obchoduje na 27,02 EURCZK. Na páru s dolarem se nacházíme na 24,77 USDCZK.

Včera nepřišla žádná domácí data, což se bude opakovat i dnes. Eurokoruna by se tak měla pohybovat v pásmu 27,02 až 27,035 EURCZK. Dolarkoruna pak od 24,71 až 24,83 USDZCK.

Dolar se po slovech z ECB dostal na 1,090 EURUSD.

Evropská centrální banka ponechala své hlavní sazby beze změny. Stejně tak dopadl i objem programu kvantitativního uvolňování a jeho očekávaná doba trvání. O rozruch se postaral až sám guvernér Draghi, který jasně uvedl, že vedení banky na svém zasedání neprobíralo tolik spekulované postupné snižování objemu skupovaných dluhopisů. Stejně tak potvrdil, že náhlé ukončení programu QE je velice nepravděpodobné.

Draghiho komentář byl vyhodnocen jako „holubičí“, díky čemuž tak dostal euro až na čtyřměsíční minimum kolem 1,093 dolaru za euro. Eurodolar se tak vrátil zpět do trendu, který je ovlivněn především představou o blížícím se navýšení amerických sazeb. Nejaktuálnější prognóza pracuje s více jak 68% pravděpodobností úrokového „hiku“, a to v prosinci letošního roku.

Dnešní den bude i z hlediska zahraničních dat naprosto chudý. Dočkáme se pouze spotřebitelské důvěry eurozóny, kde se čeká -8 bodů.

Eurodolar tak vidíme od 1,085 až 1,095 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter