RoklenFx: Dozvuky prezidentské debaty? Dolar na 1,12 EURUSD

Úterý se neslo ve znamení dozvuků první prezidentské debaty Spojených států. Vzhledem k tomu, že investoři vyhodnotili jako jejího vítěze Hillary Clintonovou, dolar díky tomu zpevnil. Aktuálně se nacházíme na 1,119 EURUSD a na 24,13 USDCZK. Eurokoruna se stále obchoduje kolem 27,02 EURCZK.

Během dneška nebyla zveřejněna žádná česká data. Ze zahraničí jsme se dočkali především amerických statistik. Jmenovat je možné zářijový index PMI sektoru služeb, který skončil na lepších 51,9 bodech. Jako další přišla spotřebitelská důvěra. V jejím případě se očekávání ohledně zhoršení nepotvrdila, když indikátor vykázal 104,1 bodu oproti predikci na 99 bodech.

Vzhledem k tomu, že je zítřek českým státním svátkem, nepřijdou žádná domácí data. Z těch zahraničních je možné zmínit americké zakázky zboží dlouhodobé spotřeby, kde se čeká propad o -1,5 %. V odpoledních hodinách pak v Kongresu vystoupí guvernérka Fedu Janet Yellenová, aby odpověděla na otázky ohledně posledního rozhodnutí banky o své úrokové politice.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter