RoklenFx: ECB srazila euro. Jak dopadne české HDP?

Úterý se nese v duchu včerejšího eurového oslabení. Eurokoruna se nachází zpět v pásmu 27,02 až 27,03 EURCZK. V případě eurodolaru je aktuální úroveň 1,116 EURUSD. V případě dolarkoruny jsme pozorovali posílení americké měny až na 24,20 USDCZK.

Hlavním fundamentem včerejšího dne bylo vystoupení šéfa ECB Maria Draghiho před výborem pro hospodářské a měnové záležitosti Evropského parlamentu. Dle jeho perspektivy je Evropská centrální banka připravena v březnu uvolnit svou měnovou politiku, pokud výkyvy na finančním trhu nebo dopady nízkých cen energií sníží inflační očekávání.

Tato slova tak ve výsledku ještě více podpořila stále sílící očekávání ohledně toho, že ECB během příštího zasedání ještě více uvolní svou aktuálně prováděnou měnovou politiku.

Co se týče dat, bude dnešní den důležitý především pro českou ekonomiku. Již během včerejška byl reportován běžný účet platební bilance za rok 2015. Ukázalo se, že podle předběžných údajů skončil účet v rekordním přebytku o velikosti 74,8 miliardy korun. Dnes nás čeká především odhad českého HDP za 4. kvartál, kde meziroční predikce pracuje s růstem 4,5 %, mezikvartální pak o velikosti +0,4 %.

V rámci zahraničních trhů bude zveřejněn německý ZEW index ekonomické nálady za únor. Odhady pracují se zhoršením na úrovni 55 bodů. Ten samý ukazatel ohledně budoucích týdnů pak pracuje ještě s větším zhoršením na 0 bodů z předchozích 10,2.

Rozmezí pro eurokorunu by se mělo držet od 27,02 až po 27,04 EURCZK. Dolarkoruna by se měla držet od 24,10 až po 24,30 USDCZK. U eurodolaru bychom se mělo nacházet od 1,110 až po 1,121 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter