RoklenFx: ECB srazila euro. Koruna drží na 27,025 EURCZK

Pátek zahajuje koruna na páru s eurem na spodní hranici intervenčního pásma 27,02 až 27,025 EURCZK. Dolarkoruna se obchoduje na 23,91 USDCZK. Eurodolar se po včerejší houpačce nahoru a dolů nachází na 1,130 EURUSD.

Včerejší klíčovou událostí bylo zasedání Evropské centrální banky. Ta nejprve oznámila zachování stávajících úrovní hlavních úrokových sazeb, stejně tak i podoby programu kvantitativního uvolňování. Banka bude i nadále měsíčně skupovat aktiva o objemu 80 miliard euro, což by mělo trvat, prozatím, do března 2017, ovšem v případě potřeby i déle.

 Jedinou „novinkou“ byla specifikace rozšíření struktury nakupovaných aktiv. Od června se do skupiny dluhových instrumentů totiž dostanou i korporátní dluhopisy evropských nebankovních subjektů s minimálním ratingem BBB-.

Jako další z Evropy přišel dubnový index spotřebitelské důvěry, který se podle očekávání propadl na -9,3 bodů. Ze Spojených států jsme se dočkali Philadelphského Fed indexu, který se propadl až na -1,6 bodů při očekávání na 9 bodech. Následoval Chicago Fed index národní aktivity, který rovněž spadl na -0,44 bodů. Výčet pak uzavírá předstihový indikátor. Ten za březen vzrostl na +0,2 % z přechozích -0,1 %.

Dnešní den bude z hlediska dat klidnější. Jako první bude reportován německý index PMI sektoru služeb a průmyslu. V první případě se za duben čeká výsledek na 55,1 bodech, ve druhém pak mírný nárůst na 51 bodů. Ten samý indikátor pak bude zveřejněn i pro eurozónu, přičemž ve službách se čeká růst na 53,3 bodů, v průmyslu pak na 51,9 bodů. Výčet dat pak uzavírá PMI index amerického průmyslu, který by měl stoupnout na 52 bodů.

Rozmezí pro eurokorunu by se mělo držet od 27,02 až po 27,03 EURCZK. Dolarkoruna by se mohla nacházet od 23,85 až 23,99 USDCZK. Eurodolar pak vidíme mezi úrovní 1,124 a 1,136 EURUSD.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter