RoklenFx: Euro i koruna ustupují ze silných pozic k dolaru

Koruna se stále drží poblíž 27,02 EURCZK bez valných pohybů a to přesto, že včera při přiblížení se k 27,00 ČNB na trhu zřejmě zasáhla a korunu tak posunula o pár haléřů výše. Z důležitých dat se dnes čeká běžný účet platební bilance za červen, nicméně s kurzem by pohnout neměl, centrální banka totiž konverze provádí mimo trh. Trh čeká na zítřek, kdy bude zveřejněno tempo růstu HDP. Do té doby čekáme opět klidné obchodování.

Čína třetím dnem oslabila svou měnu, její pokles zmírnil

V reakci na devalvaci jüanu včera dolar oslabil proti euru o 1,5 % a dostal se na nejslabší hodnoty za poslední měsíc. Oslabuje ho nejistota ohledně plánovaného prvního zvýšení sazeb v USA. Zářijový termín podle některých analytiků ohrozila svými zásahy čínská centrální banka.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Z důležitých dat byla dnes zveřejněna spotřebitelská inflace v Německu, kde tempo meziročního růstu cen zpomalilo na 0,2 procenta, především vlivem levnějších energií. Ve Spojených státech dnes vyjdou údaje o maloobchodních tržbách za červenec, které by podle konsenzu měly vzrůst o 0,6 % meziměsíčně, což by mohlo dolar lehce povzbudit a ten by mohl část svých ztrát umazat. Euro k dolaru dnes ráno část včerejších zisků umazává a obchoduje na 1,1115 EURUSD.

Koruna, která se včera k dolaru dostala na nejsilnější úrovně od konce června, dnes slábne a pohybuje se poblíž 24,30 USDCZK.

Newsletter