Dolar proti euru rozšiřuje zisky a posouvá se pod hranici 1,1600 EURUSD. Silný dolar potápí procyklické měny a měny regionu. Koruna oslabuje nad 25,70 za euro.

RoklenFx: Euro k dolaru prudce sílí nad 1,11

Okurková sezona na koruně pokračuje i tento týden. Včera se koruna neodpoutala od úrovně kolem 27,02 – 27,03 EURCZK. Dnešní kalendář je na zajímavá data zcela prázdný, a pokud nepřijde něco nečekaného, očekáváme klidné obchodování v úzkém pásmu i nadále. Zajímavé bude ale sledovat vývoj včerejší „anti-intervence“ Miloše Zemana mířící na ČNB. Prezident vyzval ke zmírnění intervencí, neboť oslabení koruny podle něj poškozuje české občany.

Kovanda k apelu na ČNB: Politici jednají kontraproduktivně

Euro včera ignorovalo horší výsledek ZEW ilustrující podnikatelskou důvěru v německou ekonomiku a zřejmě uspokojeno z dohody mezi Evropskou unií a Řeckem posílilo. Trh dále vstřebává další devalvaci jüanu a přemítá, jaký vliv to bude mít na dolar a mimo jiné na americkou inflaci (hlavně dováženou inflaci z Asie). V důsledku by to mohlo ohrozit i plánovaný růst sazeb v září. Očekáváme, že dolar díky tomu bude dočasně pod tlakem. Dnes dopoledne euro k dolaru sílí o 0,7 % nad 1,1120 EURUSD

Z dat bude dnes zveřejněna průmyslová výroba za celou eurozónu.

Čína opět devalvuje, sráží jüan na čtyřleté minimum

Newsletter