RoklenFx: Euro oslabuje aneb den ve znamení ECB

Dnešní den bude pro euro klíčový. Během odpoledne totiž Evropská centrální banka oznámí své rozhodnutí o úrokové sazbě. O pár minut poté její šéf Mario Draghi zhodnotí aktuální situaci evropské ekonomiky a v návaznosti na to představí budoucí podobu měnové politiky.

Ještě před zasedáním euro na páru s dolarem oslabuje. Devizová dvojice se momentálně obchoduje na 1,129 EURUSD. V případě eurokoruny se stále nacházíme v intervenčním pásmu 27,02 až 27,025 EURCZK. Dolarkoruna se pohybuje kolem hranice 23,92 USDCZK.

Během včerejška nepřišla z české ekonomiky žádná data, z eurozóny, vyjma ranního indexu cen německých výrobců, rovněž nic. Pouze ve Spojených státech jsme se dočkali prodeje existujících domů, které v březnu skončily růstem o +5,1 %.

Očekávání ohledně výstupu zasedání ECB nejsou nikterak výrazná. Většina analytiků věří, že Draghi neprovede žádnou klíčovou změnu, a to jak u úrokových sazeb, tak i v případě programu kvantitativního uvolňování, v jehož rámci banka měsíčně skupuje aktiva o hodnotě 80 miliard euro. Holubičí sentiment tudíž pravděpodobně potrvá i nadále.

Jako další přijde z Evropy index spotřebitelské důvěry, který by za duben měl skočit propadem na -9,3 bodů. Ze Spojených států pak bude reportován Philadelphský Fed index. Ten by měl za duben rovněž klesnout, a to na 8 bodů.

Rozmezí pro eurokorunu by se mělo držet v pásmu 27,02 až 27,035 EURCZK. Dolarkouna by se mohla pohybovat od 23,86 až 23,92 USDCZK. Eurodolar by se měl obchodovat od 1,123 až 1,135 EURUSD.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter