Člen bankovní rady ČNB Holub se zřejmě přikloní ke zvýšení sazeb o 50 bb na zářijovém zasedání, tento krok připustil i pro listopad. Koruna zpevňuje k 25,40 za euro. Evropské i americké výnosy rostou. Dolar se proti euru obchoduje kolem dnešní otevírací ceny na 1,1720 EURUSD.

RoklenFx: Euro prohloubilo ztráty, koruna na 27,045 EURCZK

Koruna na páru s eurem oslabila do pásma 27,04 až 27,045 EURCZK. Ve dvojici s dolarem pak česká měna oslabila na 24,21 USDCZK. Eurodolar se pak vyvíjel rovněž pod taktovkou zpevnění americké měny a dostal se až na 1,117 EURUSD.

Dnešní den byl z hlediska dat poměrně chudý. Z české ekonomiky nepřišla žádná. V rámci zahraničí jsme se dočkali především statistik ze Spojených států. Jako první přišly únorové prodeje domů, která ukázaly lehká nárůst na 512 tisících.

V rámci eurozóny promluvil člen ECB a šéf německé centrální banky Jens Weidmannn. Podle něj by se Evropská centrální banka neměla zaměřovat na co nejrychlejší zvyšování inflace a měla by být v tomto ohledu flexibilní. Znepokojovat by ji v současné době měly naopak nízké zisky bank, protože ty snižují účinnost její měnové politiky.

Weidmann: ECB by měly znepokojovat nízké zisky bank

Zítřek bude zajímavější, jelikož se dočkáme indikátorů důvěru v českou ekonomiku, a to jak v oblasti podniků, tak i v případě spotřebitelského sektoru.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter