RoklenFx: Euro propadákem. Raduje se koruna i dolar

Úterý bylo smolným dnem pro euro. Evropská měna oslabila na páru s korunou až k 27,024 EURCZK, ve dvojici s dolarem pak na 1,115 EURUSD. V případě dolarukoruny jsme se dostali na 24,21 USDCZK.

Co se týče dění v české ekonomice, zveřejněny byly indikátory důvěry. Souhrnná verze skončila v květnu mírně lepší, což odpovídá zvýšení o 0,4 b. až na 96 bodů. Důvěra podnikatelů meziměsíčně poskočila výše na 94,3 bodů. V případě spotřebitelského sektoru pak nebyl pozorován žádný posun, tudíž i nadále se nacházíme na 104,3 bodech.

Pomyslným katem evropské měny se dnes stal německý index ZEW. I přesto, že jeho současná verze vykázala růst na 53 bodů, v rámci očekávání indikátor klesl na 6,4 b., přičemž očekáváno bylo 12 bodů.

Ze Spojených států jsme se nejprve dočkali richmondského Fed indexu průmyslové aktivity, který vykázal propad z přechozích 14 bodů na -1. Poté následovaly prodeje nových domů za duben. V tomto případě bylo dosaženo nejvyššího procentuálního nárůstu od ledna 1992, což odpovídá +16,6 %. Očekávána byla pouhá 2 %.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

 

Newsletter