RoklenFX: Euro sesadilo dolar z maxim. Udrží si silnější pozici?

Čtvrteční den startuje koruna vůči euru mírně silnější, a to od 27,02 EURCZK. Na páru s dolarem naopak ztrácí až na 25,14 USDCZK.

Během včerejší dne nebyla zveřejněna žádná data. Jedinou zajímavostí byla zpráva o tom, že Česká národní banka v minulých dnech, konkrétně v pátek, pravděpodobně intervenovala, aby tak zabránila posilování koruny poblíž hranice 27 koruny za euro.

Dnes nás opět nečekají žádná kurzotvorná data. Jedinou událostí je pravidelné týdenní zasedání bankovní rady ČNB, ze kterého však nevyjde žádné měnověpolitické rozhodnutí.

Rozmezí pro eurokorunu by se mohlo pohybovat od 27,015 až 27,030 koruny za euro. Pro dolar pak od 25,100 až 25,225 koruny za dolar.

Eurodolar zahajuje po  včerejším posílením eura od 1,074 EURUSD. Během včerejška dolar sestoupil z více než šestiměsíčního maxima vůči euru. Investoři totiž vybírali zisky z předchozího růstu americké měny, za kterým stály vyhlídky na zvýšení úrokových sazeb ve Spojených státech.

Ve středu promluvil šéf ECB Mario Draghi, který však nevyslovil nic, co by mělo na evropskou měnu jakýkoliv vliv. Jediné, co zmínil, bylo, že pro Evropu je momentálně nejdůležitější zahraniční obchod a že pro budoucnost evropské měny je klíčový plně integrovaný bankovní trh.

Poradci německé vlády varují před rizikem nízkých úroků ECB

Dnes budou v rámci eurozóny zveřejněna data průmyslové produkce za září, kde se meziročně čeká nárůst o 1,4 % oproti předchozím 0,9 %. V rámci Spojených států pak ve Washingtonu na konferenci o provádění měnové politiky v pokrizovém období promluví guvernérka Fedu Janet Yellenová.

Range pro eurodolar by se dnes mohl pohybovat od 1,070 až 1,077 dolaru za euro.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter