RoklenFX: Euro stahuje víra v akci ECB, dolar těží z dat

Čtvrtek startuje koruna po včerejším mírném oslabení na 27,03 EURCZK. Na páru s dolarem pak od 25,46 USDCZK.

Stejně jako včera nás dnes nečekají žádná data. Rozmezí pro eurokorunu by se mohlo pohybovat od 27,025 až 27,038 EURCZK. V případě dolarkoruny od 25,35 do 25,50 USDCZK.

Po včerejším bouřlivém obchodování, které vyznělo ve prospěch dolaru, startuje eurodolar od úrovně 1,060 EURUSD.

Jednotnou evropskou měnu tlačily dolů vyhlídky na další uvolňování měnové politiky v eurozóně, dolar naopak těžil z předpokládaného růstu úroků ve Spojených státech. K poklesu eura přispěla například zpráva agentury Reuters, dle které Evropská centrální banka zvažuje různé způsoby posílení podpory ekonomiky eurozóny, včetně rozšíření nákupů dluhopisů a uvalení poplatků na banky hromadící hotovost.

Právě na druhou zmiňovanou oblast, reprezentovanou depozitní sazbou ECB, se zaměřila i banka Citigroup. Ta očekává, že během zasedání, jež má proběhnout příští týden, evropská měnová autorita sazby prohloubí do ještě většího záporu, a to z aktuálních -0,2 % na -0,4 %. Banka v souladu s touto predikcí stanovila cíl na 1,040 EURUSD.

Příznivé údaje o ekonomice Spojených států naopak podporují očekávání, že americká centrální banka příští měsíc zpřísní měnovou politiku zvýšením úrokových sazeb. Americké ministerstvo obchodu dnes oznámilo, že zakázky na kapitálové zboží bez zahrnutí vojenské techniky a letadel se v říjnu zvýšily o 1,3 %. Jejich růst tak zrychlil z 0,4 % v předchozím měsíci. Tyto zakázky jsou důležitým indikátorem investičních plánů amerických podniků.

Dále byly reportovány osobní příjmy v USA, které meziměsíčně vzrostly o 0,1 % při očekávání na +0,3 %, a výdaje, jež skončily na +0,4 %.

Obchodování ve Spojených státech je z důvodu Dne díkůvzdání pozastaveno, tudíž nás nečekají žádná data. Eurodolar však normálně „běží“ a jeho rozmezí by se mohlo pohybovat od 1,058 až 1,065 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter