RoklenFx: Euro uštědřilo dolaru téměř 0,4% kontr

Euru se během středy dařilo. Na předchozí dolarovou převahu totiž zareagovalo kontrem o velikosti téměř 0,4 %. Aktuálně se tak nacházíme na 1,043 EURUSD. Proč? Uklidnění, svou roli ale sehrála i data z realitního sektoru.

Nic neroste do nekonečna, což samozřejmě platí i pro dolar. Vzhledem k předchozímu vývoji je tak jeho dnešní klopýtnutí evidentní konsolidací, která přišla v návaznosti na vybírání zisků. Někteří investoři se jednoduše rozhodli uzavřít své pozice spekulující na zpevnění americké měny, a to jak díky prolomení 14letých maxim vůči euru, tak i vinou blížícího se konce roku.

Svou trochou přispěla i data z amerického realitního sektoru. Během odpoledne byly zveřejněny prodeje existujících domů, které za listopad skončily na lepším než očekávaném čísle, a to 5,61 milionů. Jedná se o téměř nejvyšší hodnotu za posledních deset let, což tak dokazuje odolnost realitního sektoru i přes momentální prostředí vyšších úrokových sazeb.

Pro dolar tak bude dalším klíčovým dnem zítřek, kdy bude zveřejněn anualizovaný výsledek amerického HDP za třetí kvartál. Predikce v tomto směru pracuje s mírným zlepšení z 3,2 % na 3,3 %.

Co se týče koruny, ta vůči americké měně pozorovala rovněž zpevnění, a to na 25,90 USDCZK.

Jediná eurokoruna byla i nadále minimálně volatilní. Po většinu dne se pár držel kolem 27,02 EURCZK.

Alespoň nějaký minimální a krátkodobý výkyv by mohl přinést zítřek, kdy proběhne poslední zasedání ČNB v tomto roce. Očekávání však v tomto směru nejsou nakloněna kdovíjaké akci. Naprostá většina analytiků je přesvědčena, že sazby banky zůstanou beze změny, stejně tak bude potvrzena i doba trvání intervencí až do konce poloviny roku 2017.

Sázka roku 2017? Koruna a intervenční „exit“, tvrdí banky

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter