Zpřesněná data indexu PMI služeb eurozóny ukázala pokles pod 60 bodů. Euro proti dolaru oslabuje pod 1,1860 EURUSD. Vzhledem k absenci domácích dat by se kurz koruny měl vyvíjet dle zahraničního dění. Aktuálně se obchoduje pod 25,45 za euro.

RoklenFx: Eurodolar i přes horší IFO pevně na 1,097 za euro

První den nového týdne se na devizových trzích nesl poměrně poklidně. Koruna se nadále nachází v intervenčním pásmu, a to poblíž 27,02 EURCZK. Dolar se drží kolem 1,097 EURUSD. Dolarkoruna se pak obchoduje poblíž 24,61 USDCZK.

V rámci české ekonomiky byla v dopoledních hodinách zveřejněna podniková a spotřebitelská důvěra. I přesto, že sledovaný indikátor od začátku roku klesá, aktuální hodnoty jsou sále poměrně vysoké. V prvním případě jsme se během července udrželi na 94 bodech, ve druhém na 102,3. Souhrnný ukazatel pak vykázal 95,4 bodů.

Ze zahraničí je možné jmenovat německý index IFO, který se v červenci mírně zhoršil. Z přechozích 108,7 bodů se souhrnný indikátor propadl na 108,3. Očekáváno bylo 107,5 bodů. Tato data v sobě již zahrnují očekávané dopady odhlasovaného odchodu Spojeného království z Evropské unie.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter