RoklenFx: Eurodolar v zajetí řecké slepé uličky

Koruně se zatím nedaří držet zisky pod 27,30 EURCZK a ke konci obchodování mírně ztrácí 0,2 % proti euru. Snaha rozšířit zisky se během dne zastavila na 27,25 a letošní maxima se tak nezdařilo otestovat. Korekce zisků za týden proběhla i na USDCZK a hranice 24,00 zůstala nepokořena. Ke konci obchodování koruna sedí na 24,30. Dnešní den byl chudší na zprávy, zmínka z jednání bankovní rady nepadla.

Hlavní měnový pár EURUSD zůstává zamknutý mezi 1,12-1,13 a jakákoliv zpráva ho nedokáže vychýlit. Denní kolísavost zůstává ale poměrně solidní a byli jsme svědky pokusu dolaru prolomit 1,12, přičemž si americká měna sáhla na denní maximum 1,118 po solidních makrodatech ze zámoří v podobně maloobchodních tržeb. Tento výkyv se projevil jako krátkodobý a dolar se ihned vrátil zpět do několikadenního koridoru.

Protichůdné zprávy z Řecka, kde je na jedné straně vidět snaha německé kancléřky Merklové dohodnout se, byla v odpoledních hodinách otočena zprávou o odjezdu Mezinárodního měnového fondu z Bruselu bez výsledku. Mluvčí MMF informoval o nulovém pokroku v jednáních s tím, že dohoda je daleko. Toto spolu s dřívějšími zprávami z MMF a Světové banky, které doporučují zvýšení amerických sazeb odložit, a výrokem Obamy proti silnému dolaru nedává prostor pro hráče vybudovat nový moment jakýmkoli směrem. Ve hře budou i ztráty mnohých účastníků trhu po vysoké volatilitě z května u ústup do pozadí z trhu a zaujetí vyčkávací pozice.

Světová banka: Zlatá éra rozvojových trhů končí

MMF vzkázal Fedu: Na vyšší sazby letos zapomeňte

Americký prezident sráží americký dolar přes 1,1300

Newsletter