RoklenFx: Evropa čeká na Ifo, USA na spotřebitelskou důvěru

Koruna zahajuje úterý na 27,02 EURCZK. Ve dvojici s dolarem se nacházíme na 24,84 USDCZK.

Z domácí ekonomiky byly v pondělí reportovány indikátory důvěry. Ve spotřebitelské oblasti se ukazatel zvýšil na 108,9 bodu, v podnikatelské se pak udržel na 95,2. Jeho souhrnná verze vykázala nárůst o 0,4 bodu až na 97,5. V případě spotřebitelů jsme se dostali dokonce na druhé nejvyšší číslo v historii.

Dnes nás nečekají žádná data. Eurodolar by se měl pohybovat od 27,02 až 27,035 EURCZK. Dolarkorunu vidíme od 24,77 až 24,89 USDCZK.

Dolar se obchoduje na 1,087 EURUSD.

Co se týče dění v zahraničí, z eurozóny byl reportován index PMI služeb a průmyslu. V prvním případě jsme se za říjen dostali na 53,5 bodu, ve druhém pak na 53,3. Z USA přišel ten samý indikátor, ovšem pouze z výrobního sektoru. V tomto případě jsme se dočkali vzestupu na 53,2 bodu.

Během pondělí pak vystoupil prezident pobočky Fed v St. Lousi James Bullard. Ten ve své řeči varoval, že se dostáváme do doby, kdy budou nízké úrokové sazby novou normou trvající další dva až tři roky. Tento stav potrvá do doby, než se americká ekonomika přehoupne z aktuálního „režimu“ nízké produktivity.

Právě Bullard patří v rámci měnového výboru k těm, kteří při posledním zasedání hlasovali proti zvýšení amerických úrokových sazeb.

Hlavní událostí v rámci Evropy bude dnes německý ukazatel Ifo podnikatelské nálady. Predikce za říjen v tomto případě pracuje s 109,5 body. Z USA přijde richmondský Fed index, kde se čeká propad o -4 body. Následovat bude spotřebitelská důvěra, u níž se čeká pokles na 101 bodů.

Eurodolar by se měl držet v pásmu 1,082 až 1,096 USDCZK.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter