Dolar zahajuje týden slabší v dolarovém indexu i proti euru. Společná měna sílí nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu jsou v zisku. Koruna posiluje pod 25,50 za euro.

RoklenFx: Fed drží basu. Sazby opět beze změny. Dolar slabší

Koruna začíná čtvrtek slabší na 27,044 EURCZK. Na páru s dolarem se nacházíme na 24,39 USDCZK.

Včera jsme se (opět) nedočkali žádných českých dat, což se bude (opět) opakovat i dnes. Eurokoruna by se tak měla držet v rozmezí 27,03 až 27,055 EURCZK. Dolarkorunu vidíme v pásmu 24,31 až 24,45 USDCZK.

Vývoj dolaru se nese ve znamení včerejšího zasedání Fedu. Výstup z dvoudenního jednání měnového výboru poslal dolar až na 1,097 EURUSD. Aktuálně však americká měna slábne na 1,108 EURUSD.

Americká centrální banka ani na červencovém sezení nepřistoupila ke změně úrokových sazeb. Ty tak nadále zůstávají v rozpětí 0,25 až 0,5 %. Oproti červnovému rozhodnutí však vyzněl aktuální komentář mnohem pozitivněji. Fed jasně uvedl, že „krátkodobá rizika ekonomického výhledu se zmenšila.“ Stav trhu práce je evidentně silný, stejně tak i oblast spotřeby. Jediné, co pokulhává, jsou podnikové investice. Stejně tak i inflace zůstává nadále pod vytyčeným cílem.

Z dnešních klíčových dat je možné jmenovat německou míru nezaměstnanosti, která by za červenec měla setrvat na 6,1 %. V odpoledních hodinách se pak dočkáme německého indexu spotřebitelských cen, kde predikce pracuje meziměsíčně s 0,2 %, meziročně s 0,3 %. Z eurozóny pak přijde indikátor ekonomické důvěry (oček. 103,6 b.) a té spotřebitelské (oček. -7,9 b.).

 Z USA bude reportována týdenní změna nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti (oček. 261 tis.).

Eurodolar by se během dneska měl pohybovat od 1,101 až 1,115 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter