RoklenFx: Fed nepřekvapil. Dolar slabší na 1,134 EURUSD

Čtvrtek zahajuje koruna na páru s eurem na 27,037 EURCZK. Dolar po včerejším zasedání americké centrální banky oslabil. Ve dvojici s korunou se tak nacházíme na 23,83 USDCZK. Eurodolar se pak obchoduje na 1,134 EURUSD.

Během včerejšího dne byl klíčový Fed. Banka ponechala sazby beze změny v pásmu 0,25 až 0,5 %, přičemž upozornila na to, že je jasně patrné zpomalení ekonomické aktivity. „Růst výdajů domácností zmírnil, ačkoliv jejich reálný příjem se poměrně solidně zvýšil. Sentiment spotřebitelského sektoru zůstává beze změny,“ zaznělo od Fedu. Plán o celkem dvou kolech tzv. úrokové normalizace tak zatím zůstal beze změn.

Ještě před Fedem byla reportována týdenní změna počtu žádostí o hypotéku, která klesla o -4,1 %. Následovaly březnové rozjednané prodeje domů. Ty skončily meziměsíčním růstem až na +1,4 %.

Dnes se z české ekonomiky nedočkáme žádných dat. Z Evropy přijde jako první dubnová míra nezaměstnanosti Německa, kde se čeká setrvání na 6,2 %. Později bude zveřejněn německý index spotřebitelských cen za duben. Ten by měl dle očekávání meziměsíčně klesnout o -0,2 %, meziročně se pak čeká +0,1 %.

V rámci Spojených států bude reportován deflátor spotřebitelských cen PCE, který sleduje Fed v rámci svých měnověpolitických rozhodnutí, za první kvartál 2016. V tomto případě se očekává nárůst z 1,3 % na 1,9 %. Pokračovat bude cenový deflátor HDP za tu samou dobu, který by mě skončit zpomalením z 0,9 % na +0,5 %. Výčet pak uzavírá předběžný odhad amerického HDP za 1Q 2016. Anualizovaná predikce v tomto případě pracuje se růstem o velikosti +0,5 %.

Rozmezí pro eurokorunu by se mělo držet od 27,025 až 27,05 EURCZK. Dolarkoruna pak od 23,75 až 23,90 USDCZK. Eurodolar by mohl obchodovat v pásmu 1,128 až 1,139 EURUSD.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter