Dolar zůstává pod výprodejním tlakem. Oslabuje v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Vůči euru se obchoduje nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu těží ze slabšího dolaru a z lepšího tržního sentimentu. Koruna se obchoduje pod 25,50 za euro.

RoklenFx: Fed sazby nezvýšil. Dolar na 1,122 EURUSD

Koruna startuje čtvrtek na 27,021 EURCZK. Na páru s dolarem se obchoduje kolem 24,07 USDCZK.

Včera jsme se z ČNB dočkali komentáře ředitele měnové sekce Tomáše Holuba. Jeho slova se týkala tolik spekulovaného prodloužení intervenčního režimu, které bylo probíráno již v minulém týdnu. Holub v tomto směru upozornil, že banka stále pracuje s vývojem inflace předloženém v poslední prognóze. ČNB podle něj rovněž neznamenala žádný fundament, který by ospravedlňoval prodloužení kurzového závazku, jako například protáhnutí programu QE Evropské centrální banky.

Dnes z domácí ekonomiky nepřijdou žádná data. Eurokoruna by se měla pohybovat od 27,02 až 24,04 EURCZK. Dolarkorunu vidíme od 24,00 až 24,14 USDCZK.

Dolar po včerejším Fedu oslabil k 1,122 EURUSD.

Měnový výbor americké centrální banky rozhodl, že sazby ani v září nezvýší.Do budoucna je její výhled růstu sazeb vlažnější, přesto jedno zvýšení sazeb do konce roku 2016 stále zůstává ve hře. Konsensuálním pohledem měnového výboru Fedu jsou dvě zvýšení sazeb Fedu v roce 2017 a po třech v roce 2018 a 2019. Tato série zvyšování sazeb má úroveň klíčové přivést na 2,625 procenta.

Fed rovněž o něco utlumil pohled na letošní růst americké ekonomiky i inflaci. Ekonomika podle FOMC přesto oživila z vlažného tempa první poloviny roku. Za solidní označuje Fed přírůstek pracovních míst. Ve světě Fed bedlivě sleduje téma brexitu a zpomalení čínské ekonomiky.

Dnes se z Evropy dočkáme spotřebitelské důvěry, kde se za září čeká propad na -8,2 bodu. Z USA přijde nejprve týdenní změna nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, kde se čeká 261 tisíc. Následovat budou prodeje existujících domů, které by měly skončit na 1,1 %. Výčet uzavírá předstihový indikátor, kde predikce pracuje se stagnací.

Eurodolar by se tak měl pohybovat od 1,117 až 1,128 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter