RoklenFx: Fed vysílá signály. Blíží se vyšší sazby?

Dolaru se včera dařilo, ovšem jen do podvečerních hodin, kdy ho eura začalo přetlačovat. Vše pak dovršil zápis z posledního zasedání Fedu. Tzv. Fed Minutes sice naznačily možné brzké zvýšení sazeb, americkou měnu to však nezachránilo.

Koruna proti euru se dnes pohybuje na 27,01 EURCZK, vůči dolaru pak na úrovni 25,58 USDCZK.

V české ekonomice se dnes nedočkáme žádných výsledků. Měnový pár EURCZK by se měl držet v pásmu 27,01 až 27,03. Dolarkoruna pak v rozmezí 25,43 – 25,71 USDCZK.

Dolar se po včerejším oslabení proti euru obchoduje na 1,0553 EURUSD.

Zápis ze zasedání Fedu ukázal, že hlavním motorem zrychleného navyšování sazeb může být politika nové administrativy. S tím, jak chce prezident Trump uplatňovat přístup deregulace, snižování daní a vyšších vládních výdajů, je potřeba se na tyto kroky připravit. Hlavním bodem diskuze tak byla podle dokumentu otevřená debata o dopadech této politiky a jejich následné trvání.

„Mnozí členové měnového výboru vyjádřili názor, že by možná bylo vhodné opět zvýšit úrokové sazby, a to poměrně brzy,“ přepisuje server CNBC slova zápisu. Podmínkou tohoto kroku jsou samozřejmě dobrá ekonomická data z oblasti trhu práce a inflace, která budou v souladu s aktuální predikcí, či dokonce lepší. Stejně tak by do hry vstoupila i hrozba toho, že Fed v rámci politiky přestřelí své nastavené cíle. Ostatně, hned několik bankéřů potvrdilo, že pravděpodobnost tohoto přestřelení je vysoká.

Dnes bude zveřejněno německé HDP. V USA pak bude vyhlášen počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti a dále pak zásoby ropy.

Eurodolar by se měl držet v pásmu mezi 1,046 – 1,072 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter