RoklenFx: Hlas z ČNB korunu nerozhodil

Koruna prožila jeden ze svých klidnějších dnů a po celý den oscilovala kolem 27,025 EURCZK. Žádná významná makro data, na která by mohla reagovat, dnes vydána nebyla a informace z blogu viceguvernéra Tomšíka o tom, že ČNB může udržovat uvolněnou měnovou politiku i déle, než naznačuje prognóza, ji také nechala klidnou. Zítra budou zveřejněna data z maloobchodu, a pokud potvrdí dobrý stav české ekonomiky, očekáváme obchodování poblíž kurzového závazku ČNB.

Tomšík: Uvolněnou měnovou politiku potřebujeme jako sůl

Obchodování na eurodolaru se nese v duchu pečlivého sledování Číny a vyhlížení zasedání centrálních bank na obou březích Atlantiku. ECB zasedá již zítra. V tuto chvíli je obchodování na eurodolaru tedy více pod taktovkou rozdílných monetárních politik obou bank (ta evropská pokračuje v expanzi, zatímco americká je blízko prvnímu utažení), což nahrává více dolaru, a tak mu dnes v posilování neublížila ani o malinko horší data z amerického trhu práce. ADP report informoval, že v soukromém sektoru bylo v srpnu vytvořeno 190 tisíc pracovních míst, 10 tis. pod očekáváním, předchozí měsíc byl navíc upraven k horšímu. S eurodolarem nezahýbal ani horší výsledek amerických průmyslových objednávek (konsensus 0,9%, výsledek 0,4%). Dolar si připisuje 0,7 % k dobru a obchoduje u 1,1230 EURUSD.

Americký trh práce si skvělé zprávy šetří. Na pátek?

Z nejvýznamnějších makro dat čeká trh na páteční report o nově vytvořených pracovních místech mimo zemědělství. Do té doby situace nahrává spíše dolaru.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter