RoklenFx: Hlas z Fedu o nové „normě“, dolar na 1,088 EURUSD

Začátek nového týdne byl na devizových trzích poměrně poklidný. Dolar se obchoduje bez větší změny na 1,088 EURUSD, na páru s korunou pak na 24,82 USDCZK. Eurokoruna se stále nachází na 27,02 EURCZK.

Z domácí ekonomiky byly dopoledne reportovány indikátory důvěry. Ve spotřebitelské oblasti se ukazatel zvýšil na 108,9 bodu, v podnikatelské se pak udržel na 95,2. Jeho souhrnná verze vykázala nárůst o 0,4 bodu až na 97,5. V případě spotřebitelů jsme se dostali dokonce na druhé nejvyšší číslo v historii.

Co se týče dění v zahraničí, z eurozóny byl reportován index PMI služeb a průmyslu. V prvním případě jsme se za říjen dostali na 53,5 bodu, ve druhém pak na 53,3. Z USA přišel ten samý indikátor, ovšem pouze z výrobního sektoru. V tomto případě jsme se dočkali vzestupu na 53,2 bodu.

Během pondělka pak vystoupil prezident pobočky Fed v St. Lousi James Bullard. Ten ve své řeči varoval, že se dostáváme do doby, kdy budou nízké úrokové sazby novou normou trvající další dva až tři roky. Tento stav potrvá do doby, než se americká ekonomika přehoupne z aktuálního „režimu“ nízké produktivity.

Právě Bullard patří v rámci měnového výboru k těm, kteří při posledním zasedání hlasovali proti zvýšení amerických úrokových sazeb.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter