RoklenFx: Inflace pozitivně překvapila. Koruna bez reakce

Koruna se během dnešního dne držela stále kolem spodní hranice intervenčního pásma. Aktuálně se pár obchoduje na 27,016 EURCZK. Ve dvojici s dolarem se česká měna nachází na 23,72 USDCZK. Eurodolar se pak obchoduje na 1,139 EURUSD.

Dopoledne jsme se dočkali klíčových dat ohledně tempa růstu české inflace. Ukazatel měřený indexem cen spotřebitelů v dubnu vykázal meziměsíční setrvání na +0,3 %. Meziročně však přišel o poznání lepší výsledek na +0,6 %, zatímco predikce pracovala s +0,3 %,

Reportovaná data tak předčila nejen očekávání analytiků, ale rovněž i samotné České národní banky, což je z hlediska aktuální podoby měnové politiky pozitivní zpráva. Hlavním motorem růstu cen byly alkoholické nápoje, tabák, oděvy a obuv.

Co se týče dění v zahraničí, dočkali jsme se pouze pár fundamentů ze Spojených států. Jako první přišel index NFIB sledující optimismus malých podniků. Ten v březnu skončil na lepších 93,6 bodech. Následovaly březnové velkoobchodní tržby, které vykázaly rovněž lepší výsledek, a to +0,7 %.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter