RoklenFx: Intervence ČNB stabilní. CZK bez výraznějších spekulací

Koruna se po dnešních datech ohledně intervencí ČNB drží pevně na 27,02 EURCZK. V případě dolaru jsme nepozorovali žádné výraznější výkyvy. Na páru s eurem se americká měna aktuálně nachází kolem 1,124 EURUSD. Ve dvojici s korunou pak na 24,02 USDCZK.

Zveřejněná data ohledně červencových intervencí ČNB se zastavila na 307 mil. euro (cca 8,29 mld. korun). Za červen a červenec tak banka na devizovém trh zasahovala poměrně stabilně, což svědčí o nepřítomnosti výraznějších spekulativních tlaků na zpevnění české měny.

Na druhou stranu, srpnový objem devizových rezerv se zvýšil o více jak 2 miliardy eur až na 70,5 miliard. To, společně s faktem, že se eurokoruna dlouhodobě drží přímo na 27,02 EURCZK, naznačuje mnohem vyšší objem srpnových intervencí, než který byl použit o měsíc předtím.

V zahraničí byla reportována týdenní změna žádostí o hypotéku, která skončila na +0,9 %. Ve večerních hodinách bude zveřejněna Béžová kniha Fedu. Zítra se pak koná zasedání ECB, v jehož rámci budou aktualizovány hlavní úrokové sazby, stejně tak i podoba programu kvantitativního uvolňování.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

 

Newsletter