RoklenFx: Italské „ne“ v referendu ústavy v převaze. Co na to euro?

Koruna proti euru startuje nový týden na úrovni 27,035 EURCZK, vůči dolaru se obchoduje za 25,49 USDCZK.

V pátek byla zveřejněna data týkající se růstu české ekonomiky Ta ve 3. čtvrtletí rostla mezičtvrtletně o +0,2 %, což bylo pod očekáváním analytiků, kteří čekali růst o +0,3 %. Meziročně se však HDP zvýšilo o +1,9 %, což bylo v souladu s predikcí.

Dnes nás čekají pouze data ohledně reálné průměrné mzdy. Eurokoruna se bude obchodovat v pásmu 27,03 až 27,06 EURCZK, dolarkoruna pak v rozmezí 25,40 až 25,58 USDCZK.

Dolar má za sebou ztrátový týden. Pondělí startuje pod vahou výsledku italského referenda na 1,060 EURUSD.

Během včerejška byly sečteny hlasy v italském referendu, kde se Italové vyjádřili k navrhovaným změnám ústavy. Proti nim se postavilo 59 % hlasujících, 41 % bylo naopak pro. Vzhledem k tomu, že je tento výsledek spojován s politickou nervozitou ohledně demise premiéra Renziho, euro se nejprve (během asijského obchodování) propadlo pod své 1,5roční minimum, což odpovídá 1,0505 EURUSD. Aktuálně již však ztráty pozvolna maže (viz zahajovací hodnota).

Vyjma italského dění se dnes ještě dočkáme amerického indexu ISM sektoru služeb. Predikce pracuje s hodnotou 55,2 bodu oproti posledně zveřejněnému údaji, který dosáhl 54,8.

EURUSD se bude dnes obchodovat na úrovni 1,055 až 1,065.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter