RoklenFx: Jak moc věříme české ekonomice? Zvrátí dolar ztráty?

Včerejší den se nesl ve znamení oslabování dolaru, který před ztrátami nezachránila ani možná, byť stále poměrně slabá, vidina vyšších sazeb tak, jak ji přinesl zápis z posledního zasedání Fedu, K oslabení americké měny přispělo rovněž uvolnění politických tlaků spojených především s blížícími se prezidentskými volbami ve Francii.

Koruna začíná den na 27,01 EURCZK. Na páru s dolarem se obchoduje kolem 25,49 USDCZK.

Včera žádná domácí data nepřišla. Dnes si už spravíme chuť, a to hned třemi ukazateli. Během dopoledne budou zveřejněny indikátory spotřebitelské a podnikové důvěry. Vše pak završí souhrnný ukazatel za celou ekonomiku.

Eurokoruna by se měla držet od 27,01 až 27,04 EURCZK. Dolarkoruna pak v pásmu 25,48 až 25,57 USDCZK.

Dolar během včerejška oslabil o více jak 0,2 % až se krátce dostal k 1,0586 EURUSD. Aktuálně se dvojice obchoduje na 1,058 dolaru za euro.

Pravdou je, že poslední dva dny nepřinesly americké měně jediný důvod k posílení. Byť Fed ve svém zápisu z posledního jednání naznačil možnost brzkého navýšení sazeb, trh tuto možnost vyhodnotil jako málo pravděpodobnou. Podle agentury Bloomberg dosahuje pravděpodobnost dalšího kola úrokové normalizace již v březnu něco málo přes 30 %.

Dalším fundamentem hrajícím v neprospěch dolaru je určitá úleva v rámci Evropy, kde se relativně uklidnila předešlá nervozita týkající se především možnosti vítězství euroskeptické kandidátky na francouzského prezidenta Marine Le Penová.

Dnes se v zahraničí dočkáme pouze ukazatele spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity.

Eurodolar by se měl dnes pohybovat od 1,052 až 1,064 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter