RoklenFx: Jak odpoví koruna na datově bohatý den?

Úterý se ponese ve znamení důležitých dat z české ekonomiky. Ještě před nimi startuje eurokoruna v tradičním pásmu 27,02 až 27,03 EURCZK. Dolarkoruna po včerejším posílení americké měny zahajuje na 24,82 USDCZK.

Pro připomenutí, během včerejška byla reportována míra nezaměstnanosti za prosinec. Čísla Úřadu práce ČR ukázala nárůst z listopadových 5,9 % na 6,2 %. Lidí bez práce přibylo o téměř 22 tisíc, což odpovídá  celkovému číslu 453 118 uchazečů o práci. Dle oficiálního vyjádření jde o běžný vývoj nezaměstnanosti ke konci roku, kdy se projevuje postupné ukončování sezonních prací. Meziročně pak nezaměstnanost klesla, předloni v prosinci byl podíl lidí bez práce 7,5 procenta.

Dnes v devět hodin pak bude zveřejněno konečné číslo českého HDP za třetí kvartál v meziročním a mezikvartálním vyjádření. Následovat bude prosincový index cen spotřebitelů, u kterého se čeká meziměsíční propad o 0,1 %, meziročně se počítá s růstem 0,1 %. Výčet uzavírají listopadové maloobchodní tržby, kde by meziroční růst měl ukázat +8,7 %. Vyjma dopravních prostředků se poté očekává +7 %.

Rozmezí pro eurkorunu by se mělo nadále držet v pásmu 27,02 až 27,03 EURCZK. V případě dolarkoruny bychom měli být svědky dalšího posílení americké měny, což by odpovídalo 24,77 až 24,89 USDCZK.

Eurodolar po včerejším zpevnění dolaru zahajuje na 1,088 EURUSD. Fundamentálně bude dnešní den chudý, jelikož nás nečekají žádná relevantní data. Rozmezí pro devizovou dvojici by se mohlo držet od 1,083 až 1,093 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter