Evropské výnosy rostou, americké o něco rychleji. Dolar si proti euru drží zisky kolem hranice 1,1700 EURUSD. Rizikovější měny jsou pod tlakem rostoucích amerických tržních sazeb. Koruna se obchoduje v lehké ztrátě těsně pod 25,45 za euro.

RoklenFx: Jak rozhýbe korunu datově bohaté pondělí?

Pondělí zahajuje česká koruna po pátečním výrazném oslabení v pásmu 27,05 až 27,06 EURCZK, v případě dolarkoruny se nacházíme na 24,28 USDCZK.

Dnešní den odstartují data z českého trhu práce reprezentovaná mírou nezaměstnanosti za leden. Očekává se, že se čísla zastaví na 6,5 % oproti předchozím 6,2 %. Dále bude reportována prosincová průmyslová produkce, kde predikce pracuje s odhadem meziročního růstu 5,5 %. Dále bude zveřejněna obchodní bilance za prosinec, kde se čeká deficit o velikosti -3,75 miliardy korun. V neposlední řadě se dozvíme, jak se v lednu změnila velikost devizových rezerv ČNB. Dozvíme se  objem intervencí, které banka provedla v posledním měsíci minulého roku.

Rozmezí pro eurokorunu by se mohlo držet mezi 27,030 až 27,07 EURCZK. Dolarkoruna by se měla nacházet na 24,18 až 24,39 USDCZK.

Eurodolar startuje den na 1,114 EURUSD. Z hlediska dat bude o něco chudší. Jako první přijde německá průmyslová produkce, kde se čeká meziměsíční nárůst o 0,5 %. Jako další bude reportován evropský Sentix důvěry investorů. Ve Spojených státech se dočkáme reportu změny indexu podmínek na pracovním trhu.

Pásmo pro eurodolar by se mělo držet od 1,107 až 1,125 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter