RoklenFx: Jak si vede americký trh práce? Prozradí agentura ADP

Koruna se stále drží kolem úrovně 27,02 EURCZK. Dolarkoruna se posunula na 24,24 USDCZK.

Český datový kalendář stále zeje prázdnotou. Eurokoruna by se dnes měla držet v pásmu 27,02 až 27,035 EURCZK. Ve dvojici s dolarem pak od 24,18 až 24,30 USDCZK.

Americká měna i nadále sílí. Aktuálně se obchoduje na 1,114 EURUSD.

Včera byla zveřejněna německá inflace, která v srpnu vykázala meziměsíční stagnaci, přičemž očekávání pracovalo s +0,1 %. Meziročně se ukazatel zastavil na +0,4 %, zatímco analytici čekali +0,5 %. Z USA jsme se dočkali indexu spotřebitelské důvěry, který skončil na 101,1 bodech při predikci na 97.

Z Evropy dnes přijde výsledek německé míry nezaměstnanosti, kde se za srpen čeká 6,1 %. Jako další budou reportovány maloobchodní tržby Německa, kde se čeká meziročně +0,3 %. Následovat bude index cen spotřebitelů eurozóny, který by měl skončit na +0,3 %.

Ze Spojených států bude nejdůležitější statistikou Národní report o zaměstnanosti agentury ADP. Odhady v tomto případě pracují s celkem 175 tis. nově vytvořených pracovních míst. V předchozím případě bylo reportováno 179 tisíc.

Pokud budou zveřejněná čísla lepší než ta minulá či než očekávání, dá se to považovat za jeden z krůčků směrem ke zvýšení amerických úrokových sazeb už během září. V tomto směru pak bude na dnešní report navazovat klíčová statistika tzv. Nonfarm Payrolls, které bude zveřejněna tento pátek.

Eurodolar by se tak měl nacházet v pásmu 1,109 až 1,118 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter