Evropské výnosy rostou, americké o něco rychleji. Dolar si proti euru drží zisky kolem hranice 1,1700 EURUSD. Rizikovější měny jsou pod tlakem rostoucích amerických tržních sazeb. Koruna se obchoduje v lehké ztrátě těsně pod 25,45 za euro.

RoklenFx: Kam nasměruje dolar americká inflace?

Poslední pracovní den tohoto týdne začíná koruna na páru s eurem tradičně v pásmu 27,02 až 27,03 EURCZK. U dolaru se aktuálně drží na 24,30 USDCZK.

Včera nepřišla z tuzemské ekonomiky žádná data a stejně tak tomu bude i dnes. Za pozornost stojí jen vyjádření viceguvernéra ČNB Mojmíra Hampla, který řekl, že pokud se globální ekonomická situace zhorší, pak je ČNB připravena ještě více oslabit korunu.

Eurokoruna by se měla i nadále držet v pásmu 27,02 až 27,035 EURCZK. Dolarkoruna by se měla pohybovat od 24,22 do 24,42 USDCZK.

Eurodolar se dnes ráno před důležitými daty ze zámoří obchoduje na 1,112 EURUSD.

Očekávanou událostí dneška je americký index spotřebitelských cen, jenž by mohl napovědět, kam se bude ubírat měnová politika Fedu. Aktuální očekávání jsou nastavena na +1,3 % meziročně při předchozích +0,7 %. Bez potravin a energií se pak očekává meziročně +2,1 %. Vyšší než predikovaný růst spotřebitelských cen by mohl zvrátit současnou holubičí rétoriku americké centrální banky a zvýšit tak sázky na další utažení měnové politiky. Dolar by tak zpevnil vůči euru. Pokud vyjde nižší než očekávané číslo, pak bude reakce samozřejmě opačná.

Včera přišly z americké ekonomiky pozitivní zprávy ohledně nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, kterých bylo 262 tisíc při očekávaných 275 tisících.

V Německu byl dnes v osm ráno reportován index cen výrobců, který meziročně kleskl o 2,4 %, meziměsíčně pak o 0,7 %. V 16:00 nás pak čeká ještě spotřebitelská důvěra v eurozóně, kde jsou očekávání nastavena na -6,6.

Eurodolar by se dnes mohl pohybovat od 1,103 až po 1,120 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter