RoklenFx: Kam se vydá eurodolar po dnešní smršti dat?

Eurokoruna se v úterní ráno obchoduje na úrovni 27,02 EURCZK, Dolarkoruna pak na 24,28 USDCZK.

Dnes nás z české ekonomiky čekají pouze údaje o peněžní zísobě M2, kterých se dočkáme ještě dopoledne. Eurokoruna by se dnes měla pohybovat v pásmu 27,02 až 27,03 EURCZK. Pro dolarkorunu pak kalkulujeme s rozmezím 24,23 až 24,35 USDCZK.

Včerejší den se nesl ve znamení korekce síly americké měny, jež se dostala až na aktuálních 1,113 EURUSD. Stejně jak se Českou republikou ženou v poslední době různé průtrže mračen, tak dnes nás čeká něco podobného u dat na eurodolaru.

Včera jsme se dočkali inflace z největší ekonomiky Evropské Unie, z Německa, kde index spotřebitelských cen meziročně vzrostl dle očekávání o 0,1 %.
Dnes na německou inflaci naváže inflace v eurozóně, kde se čeká meziroční mírný pokles o 0,1 %. Dále se dočkáme míry nezaměstnanosti, a to jak z Německa, tak z eurozóny, kde se očekává míra 6,2 %, respektive 10,2 %.
Ze zámoří pak přijdou data týkající se jádrových výdajů na osobní spotřebu, u nichž se čeká meziroční růst o 1,6 %, na které pak naváže spotřebitelská důvěra, jež by měla skončit na lepších 96,3 bodech.

Rozmezí pro eurodolar je v kontextu dnešní řady událostí mírně širší, a tak kalkulujeme s rozpětím od 1,106 až po 1,119 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter