RoklenFx: Koruna bojuje o zisky, vůči euru na 27,06

Začátek zkráceného týdne byl na devizových trzích poměrně poklidný. Eurokoruna se pohybovala v pásmu 27,06 až 27,07 EURCZK. Dolarkouna pak mírně klesla na 24,18 USDCZK. Eurodolar nejprve profitoval ze zisků eura, ovšem v pozdějších hodinách opět spadl na 1,119 EURUSD.

Co se týče dat, z české ekonomiky nepřišla žádná. O něco lepší to bylo v případě Spojených států, kde jsme se dočkali S&P/Case-Shiller indexu cen bydlení. Ten v lednu meziročně vzrostl o 5,75 %, což bylo v souladu s očekáváním. Jako další přišel ukazatel březnové spotřebitelské důvěry, který rovněž skončil lépe, a to na 96,2 bodech při očekávání na 94.

Ekonom Seidler: Na intervence ČNB tlačí ECB i dluhopisy

V USA dále promluvil zástupce Fedu, konkrétně  šéf sanfranciské pobočky John Williams. Ten řekl, že americká ekonomika je na cestě k postupnému zvyšování úrokových sazeb, obavy z dopadu zpomalení světové ekonomiky a finanční nestability jsou přehnané. Fed by se tudíž podle jeho názoru měl v oblasti tzv. úrokové normalizace držet původního scénáře, který pracuje s celkem dvěma koly navyšování.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter