Evropské i americké výnosy klesají. Dolar se obchoduje ve ztrátě nad 1,0850 za euro. Koruna se obchoduje nad 25,35 za euro.

RoklenFx: Koruna čeká na ČNB, dolar na trh práce

Typický srpnový klid na kapitálovém trhu zasáhl Prahu ve velkém stylu a měnový trh není výjimkou. Koruna se tak bez větších problémů navrátila na hranici 27,03 EURCZK, která v minulých týdnech vyprovokovala ČNB k akci. Tento týden je klíčovou událostí zasedání bankovní rady ČNB ve čtvrtek, která si proto pravděpodobně ponechá akci na konec týdne, popř. reakce trhu na slovní intervence po zasedání budou klíčová. Zítřejší data z maloobchodu mohou způsobit nový útok trhu na nová maxima.

Ekonomové před čtvrteční ČNB: Nejzajímavější za dlouho

Klid na hlavním páru je evidentní a EURUSD osciluje druhý den kolem 1,0955 bez snahy o pohyb jakýmkoliv směrem. Trh „sedí“ a čeká na zítřejší data z trhu práce, která slouží jako indikátor pro páteční komplexní vládní report. Jakýkoliv náznak slabých dat bude závažím pro sílu dolaru a po sérii spíše rozpačitých amerických dat se může „zacenění“ zvýšení sazeb opět posunout až na prosinec. Z regionu stojí za zmínku oslabení maďarského forintu o 0,5 % ke konci dne.

Bolestný pád komodit a komoditních měn

Newsletter