RoklenFx: Koruna dál zkouší nervy ČNB

Koruna při klidném včerejším obchodování zkorigovala své ztráty a mírně posílila. Dnes zahájila den kolem 27,04 EURCZK a jsme velmi blízko dalším pokusům o test trpělivosti a ochoty intervenovat ze strany ČNB. V případě technického obchodování očekáváme pohyb v pásmu 27,00 – 27,10 a spíše na spodní hranici pásma. Pokud to ale vyprovokuje ČNB k akci, můžeme se dočkat posunů shora neomezených.

Analytik: ČNB nemusí tlak trhu ustát, kotvu 27,00 pustí dřív

Na první pohled údaj o americkém HDP včera zklamal, když ve druhém čtvrtletí rostl jen o 2,3 % v porovnání s očekávanými 2,5 %. Nicméně zároveň došlo k revizi minulých dat za první čtvrtinu roku z -0,2 % na +0,6 % a to vlilo dolaru krev do žil, neboť to dále zvyšuje pravděpodobnost růstu sazeb v USA na podzim tohoto roku. Dolar včera po datech posílil k euru na 1,0940.

Ekonomika USA letos vůbec neklesla. Vláda „vykřesala“ růst

Dnes se pozornost soustředí na evropskou inflaci (předběžné odhady za Německo a Španělsko byly zklamáním), ale trh pravděpodobně bude ještě žít z dobrých amerických dat. Pro dnešek čekáme obchodování v pásmu 1,0850 – 1,1000 EURUSD. Vůči dolaru se koruna drží poblíž včerejší závěrečné úrovně 24,73 USDCZK.

Newsletter