RoklenFx: Koruna hájí letošní maxima, ČR bezpečný přístav

Česká koruna drží maxima letošního roku a potvrzuje statut bezpečného přístavu v rozbouřených vodách současných trhů. Na korunu neměla vliv ani o něco slabší data o náladě mezi manažery firem, než trh očekával a koruna tak ke konci dne atakuje maxima 27,019 EURCZK.

Zítřejší den bude opět ve znamení síly domácí ekonomiky a data o maloobchodních prodejích by měla potvrdit ostrov stability. Zvýšená aktivita ČNB a údaje o nárůstu objemu intervencí na obranu kurzového závazku na hladině 27,00 koruny k euru na srpnových 90 miliard korun z červencových 20 miliard korun (odhad ING) potrhují příliv peněz do domácí měny.

Situace na hlavním měnovém páru EURUSD se zklidnila a scénář z minulého týdne se zatím nepotvrzuje. Počáteční pokles dolaru na 1,1332 v reakci na averzi k riziku po silných výprodejích na akciových trzích v Asii a posléze v Evropě se obrátil a ochota prodejů eura do síly se na trh vrátila.

Rozdílnost monetárních politik se tak tento týden může vrátit na trh po zasedání ECB. Ke konci dne se při nízké volatilitě EURUSD pohybuje na 1,1257 a drží se středu dnešního rozpětí.

Newsletter