RoklenFx: Koruna i euro mírně sílí, dolaru chybí „šťáva“

Úterý se na devizových trzích neslo poměrně poklidně. Česká měna na obou hlavních párech mírně posilovala. Eurokoruna se po většinu času držela v rozmezí 27,02 až 27,03 EURCZK, ovšem byly patrné i přechodné útoky na hranici 27,01 koruny za euro. V případě dolarkoruny jsme pozorovali lehké posílení měny z ranních 24,88 USDCZK na aktuálních 24,78 koruny za dolar.

Na eurodolaru jsme byli svědky prvotního posílení dolaru, které však v průběhu dne ustalo. Z ranních 1,086 EURUSD se devizová dvojice přesunula na aktuálních 1,090 dolaru za euro.

Co se týče dat, z české ekonomiky nepřišla žádná. V rámci zahraničního dění byla reportována meziroční míra inflace v Německu, která za prosinec dle metodiky výpočtu Evropské unie činila +0,2 %.

Později byl reportován index ZEW reflektující podnikatelské klima německé ekonomiky. Sledovaný benchmark skončil v lednu na 10,2 bodech z předchozích 16,1. Na největší evropskou ekonomiku má podle německého ekonomického institutu ZEW nadále negativní dopad především zpomalování hospodářského růstu v Číně a v dalších rozvíjejících se zemích.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter