Libra po ranním oslabení na historicky nejslabší hodnoty proti dolaru umazává část ztrát. Dolar se obchoduje pod 0,97 EURUSD. Koruna ve ztrátě těsně pod 24,65 za euro.

RoklenFx: Koruna je nejsilnější za týden. K dolaru na 24,35

Koruna po krátkodobém ranním zaváhání a oslabení k 27,08 koruny za euro ještě dopoledne opět nastoupila na cestu posílení a končí den na týdenním maximu 27,027 EURCZK. Znovu tak testuje úroveň, na které se na trhu objevila ČNB v minulých dnech. Dle vyjádření ČNB nemáme informaci o její aktivitě na trhu a tak můžeme pouze spekulovat. S největší pravděpodobností bude národní banka aktivní a odolávat pokračujícímu tlaku ze zajištujících operací domácích podniků s vidinou konce zakotvení. Rozjetý vlak tak pokračuje a je jen otázka, v jakém množství musí banka zasahovat. Koruna proti dolaru si vede dobře a oslabující dolar táhne domácí měnu na dohled 24,00 USDCZK a končí den na 24,35.

Trader: ČNB k obraně 27,00 k euru potřebuje 34 miliard měsíčně

Euru se nedaří udržet zisky přes 1,110 EURUSD, ale i přes to zaznamenává solidní růst přes 1 %. Obava o globální růst spojená s výprodeji v Číně a na komoditách, a tím riziko oddálení zvýšení sazeb v USA, dolaru podlamuje nohy. Dolar dosáhl svého dna dopoledne po silných datech z Německa, ale část svých ztrát dokázal nabrat zpět. Pozornost se tak bude soustředit na středeční výsledek jednání Fedu a na to, zda vůbec bude komentovat situaci na trzích a poskytne tak nějaký opěrný bod pro obchodníky.

S&P o ČR: Ekonomika odolná, koruna by volný režim zvládla

Newsletter