RoklenFx: Koruna k dolaru sílí na dosah 24,00

Pokračující následky zásahů v Číně nadále způsobují masivní pohyb peněz na trzích a jsme svědky zřejmě něčeho většího než pouhé letní epizody. Měnové trhy spolu s akciemi a komoditami zažívají kolísavost, na kterou investoři nebyli zvyklý několik let. Míra uspokojení, která na trhu panovala, a nově vzniklá situace budou hybnou silou, která dodá náboj do již tak vysoké volatility.

Čína opět devalvuje, sráží jüan na čtyřleté minimum

Rozvazování obchodu krátkého eura proti dlouhé pozici v evropských akciích, spolu s pokračujícím zaceňováním myšlenky odložení zvýšení sazeb, drží dolar v prodejním momentu proti euru. Dnes rozšířil ztráty o 1,5 % a padá na 1,12 EURUSD, což je jeho minimum z kraje července. Nejasný tón guvernéra newyorského Fedu ohledně načasování prvního zvýšení sazeb o něco přidalo do prodeje dolaru. V současné době je nicméně tolik aktiv na trhu v pohybu, že vliv na dolar bude přicházet nejenom z myšlenky rozdílnosti měnových politik na obou březích Atlantiku.

Koruna se veze ne vlně slabého dolaru a posiluje na nejsilnější hodnoty proti dolaru od konce června. Ke konci dne se obchoduje pod 24,12 USDCZK a má nakročeno otestovat hranici 24,00, od které se vždy odrazila zpět. Proti euru koruna sedí na 27,02 a neprojevuje známky života. Samotný graf se za několik posledních dní podobá rovné lince bez výkyvů a pouze akce ČNB může tento stav změnit.

Newsletter